Perdeler Nasıl Yıkanır?

Perdeler Nasıl Yıkanır?

Perde temizliği ciddi bir konudur, perdenin türüne uygun kimyasal kullanılmadığında perdede lekelenme, dalgalanma, renk bozulması gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu sebeple perde yıkama işleminin profesyonel bir firmaya bırakılması gerekiyor. İnternet sayfaları üzerindeki ilgili online kuru temizleme firmaları aracılığı ile verilen hizmet perdelerin kapıdan alması, temizlenmesi ve kapıda teslimatına ilişkindir.

Perde Yıkanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perde yıkanırken dikkat edilmesi gereken pek çok konu bulunmaktadır. İnternet üzerinden perde yıkanırken karbonat, soda, bulaşık makinesi deterjanı kullanıldığında perdelerin renklerinin açıldığına dair kanaatler bulunmaktadır. Ancak bu durum kesinlikle doğru değildir. Perdelerin kumaşları farklı olduğundan dolayı kullanılacak olan temizlik malzemelerinin de uygun olması gerekmektedir. Bu sebeple perde yıkama hizmeti almak daha mantıklı olacaktır.

Stor Perdeler Nasıl Temizlenir?

Stor perdelerin temizliği de ciddi bir sorundur. Artık evlerde güneşlik yerine stor ve zebra gibi mekanizmalı perdeler kullanılmaktadır. Zebra ve stor perdelerin temizliği pek çok kişi tarafından sağlanamamaktadır. Bu ürünlerin düz bir zeminde yıkanması gerekirken aynı zamanda doğru kimyasal kullanılmaması sebebi ile perdelerde dalgalanmalar meydana gelmektedir. Bu sebeple asla stor perde yıkama işlemi evde yapılmamalıdır. Perdelerinizin %100 ve kusursuz bir şekilde temizlenmesi, zarara uğramadan sizlere teslim edilmesi noktasında hizmet veren firma, perdelerin kapınızdan alarak ve daha sonra temizliğini yaparak yine sizlere teslim etmektedir. Kumaşlara uygun temizlik ürünleri kullanılarak perdeleriniz temizlenmekte ve daha sonra tarafınıza teslim edilmektedir.