8 Adımda Zayıf Görünmenin Yolları

8 Adımda Zayıf Görünmenin Yolları

1. Eğer kiloluysanız açık renklerden ve parlak renklerden kaçının. Renkli kıyafetler yerine tek renk giyinmeyi tercih edin.

2. Sıkı toplanmış at kuyrukları yuvarlak yüz hatlarını uzatır. Kâkül kullanıyorsanız yuvarlak fön çektirmekten uzak durun. Yüzünüz normalden daha fazla şişman görünür. Boynunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız, saçlarınızı açık bırakmayın ve omuzlarınızın görünmesini sağlayın. Kaşlarınızın ince olmamasına dikkat edin. İnce kaşlar yüzünüz daha büyük gösterir.

3. Giyeceğiniz elbisede büyük figürler olmamasına dikkat edin. Küçük figürler her zaman sizi ince gösterir. Geniş omuzlarınız varsa vatkalı kıyafetler giymeyin.

4. Üst bölgenizi daha küçük göstermek istiyorsanız V yaka kıyafetler giyebilirsiniz. Aynı zamanda bu giysiler boynu da ince gösterir. Fazla dar ya da fazla bol kıyafetler giymekten kaçının. İnce ve dökümlü kumaşlar tercih edin kalın ve sert kumaşlar kullanmayın.

5. Duruşunuza dikkat edin ve mümkün olduğunca dik yürümeye çalışın.

6. Kalem ya da dar etek tercih edin. Ara boy etek kullanmak sizi basık göstereceği için uzun yada diz boyu etekler giyin. Kıyafetlerinizin kalıbının ve kesiminin düzgün olmasına özen gösterin. Hatalı kesimler zayıf vücutları bile biçimsiz gösterebilir.

7. Kıyafetlerinizin içine mutlaka vücudu saran korseler giyin.

8. Kalın topuklar ve bilekten bağlı ayakkabılar kullanmayın. Mutlaka hafif de olsa topuklu ayakkabılar giyin. Fazla büyük çantalar kullanmayın.