Masaüstü CNC Nedir?

Masaüstü CNC Nedir?

Hafif, kompakt ve sessiz olacak şekilde tasarlanan masaüstü CNC'ler, böylece her bir yinelemede makine değirmenini izlerken tasarımlarınızı masanızda değiştirmeye devam edebilirsiniz. Tek bir gün içinde düzinelerce prototipi oluşturabilme fırsatı verir. İşinizi planlanandan önce ve bütçe altında yapın. Masaüstü CNC, takım uzunluğunuzu doğru bir şekilde ölçmek için yaratılmıştır.

Masaüstü CNC Kimler İçin Uygundur?

Küçük bir iş yeri sahibiyseniz, düzenli olarak modelleme yapıyorsanız masaüstü CNC tam size göre. Kullanacağınız malzemelerin neler olduğu ise masaüstü CNC'lerde bir başka soru işareti. Bu bilgiyi siz değerli misafirlerimizle paylaşmak istiyoruz.

CNC İşleme Malzemeleri

Doğru malzemenin seçilmesi tasarım sürecinde çok önemli bir adımdır. Optimum malzeme seçeneği büyük ölçüde sizin özel kullanım durumunuza ve gereksinimlerinize bağlıdır. Yeterli sertliğe sahip hemen hemen her malzeme işlenebildiğinden CNC, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli malzeme seçenekleri sunar.

1) CNC işleme esas olarak metaller ve metal alaşımları ile kullanılır. Metal hem özel tek seferlik parçaların hem de prototiplerin üretimi için ve düşük ila orta ölçekli parti üretimi için kullanılabilir. Alüminyum, CNC işlemede açık ara en çok kullanılan malzemedir.

2) Plastikler, çok çeşitli fiziksel özelliklere sahip hafif malzemelerdir. Genellikle kimyasal dirençleri ve elektrik yalıtım özellikleri için kullanılırlar. Plastikler, enjeksiyon kalıplamadan önce prototipleme amacıyla yaygın olarak CNC ile işlenir.