Oylat Kaplıcaları Nerede ve Gezi Rehberi

Oylat Kaplıcaları Nerede ve Gezi Rehberi

Oylat kaplıcaları nerede?

Oylat Kaplıcaları Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlıdır. İstanbul’dan rezervasyon yaptığınız otelin servis araçlarıyla buraya ulaşabilir, ya da bağımsız gelecekseniz Bursa’ya ulaştıktan sonra yine karayolu ile Oylat’a varabilirsiniz. Oylat isminin de tarihi bir hikayesi var tabi. Hastalığına çare bulunamayan bir kızcağızı bu şifalı sulara bırakıp öl yat diyorlar sonrada bu gariban kızcağız iyileşiveriyor ve rivayet bu ya o günden bu yana mucizevi olduğuna inanılıyor.

Oylat kaplıcaları hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Umumi Kaplıca Havuzları

Resmi raporlar sonucunda iyi geldiği tespit edilen hastalıklar; Kireçlenme, romatizma kaynaklı ağrılar, böbrek sorunları, cilt ve bağ iltihabı, birçok kadın hastalığı, beyin ağrıları, bacak felci, kırıkların yanlış kaynaşması, çocuk felci durumu, vücuttaki sinir ağrıları, sinirlerin uyuşukluğu, bacak sinirlerinin ağrısı, eklem ve romatizma ağrıları, sedef hastalığı, reflü, yüksek ve düşük tansiyon… Mutlaka doktorunuza sorarak Oylat kaplıcalarının sizin rahatsızlığınıza uygun olup olmadığını sormalısınız.

Oylat kaplıca otelleri

Oylat’a geldiğinizde konaklayabileceğiniz birçok otel vardır. Bunlardan en konforlusu Çağlayan Oteldir. Otel içerisinde 2 adet jakuzili kapalı termal havuz, özel aile havuzları, sauna, büyük bir SPA mevcut. Yarım pansiyon şeklinde çalışan bir otel, sabah kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe veriliyor. Oteldeki havuzlar kadın erkek ayrı bu yüzden tesettürlü kadınlar da burayı tercih ediyor. Sauna ve kapalı havuzlar oda fiyatına dahil ve odalar balkonlu. Otelin manzarası çok iç açıcı ve çıkar çıkmaz uzun bir orman yürüyüş yolu sizi bekliyor. Çam kestane ve kayın ağaçlarının arasında yapacağınız yürüyüşün sonunda Oylat şelalesine varıyorsunuz. Oylat mağarasının bulunduğu Hilmiye köyünde de Köy Konağı adında bir butik otel var. Ufak ama çok güzel kahvaltısı olan hoş bir otel.