Cildinizin Rahatlaması İçin Doğal Masaj Yağı Nasıl Yapılır?

Cildinizin Rahatlaması İçin Doğal Masaj Yağı Nasıl Yapılır?

Cildinizin rahatlaması ve beslenmesi için masaj yağınızı evde kendiniz doğal bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Masaj yağına para vermenize gerek yoktur çünkü evde doğal olarak hazırlanan masaj yağı cilt için daha faydalıdır. Masaj vücuttaki yorgunluğun atılmasını ve kişinin rahatlayarak daha dinç olmasını sağlar. Masaj yapılırken masaj yağından faydalanmak vücudun daha etkili bir şekilde rahatlamasını kasların gevşeyerek yumuşamasını sağlar. Doğal masaj yağlarını evde kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişiler masaj yağları ile ciltlerinin nemli bir yapıda olmasını sağlayarak ciltlerindeki pul pul dökülmelerin oluşmasını önleyebilirler. Masaj yağı cildin her zaman nemli ve sağlıklı bir yapıda olmasını sağlar. Fakat hazır olarak alınan masaj yağlarından evde hazırlanan doğal masaj yağları cilt sağlığı için daha faydalıdır. Unutmayın ki cildinizin sağlığı çok önemlidir, bu nedenle cildinize her zaman doğal karışımlar uygulamaya özen gösterin. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Lavanta kokulu masaj yağı malzemeler:

1 yemek kaşığı lavanta yağı

1 yemek kaşığı soya yağı

1 yemek kaşığı fındık yağı

Hazırlanışı: Listede yer alan tüm yağları cam bir kase içerisine ekleyerek hepsini iyice karıştırın. Cildinizin güzelleşmesi ve beslenmesi için hazırlanan masaj yağını cildinize masaj yapılarak sürüldükten sonra 30 dakika kadar bekletin. Sürenin sonunda cildinizi duşa girerek temizleyebilirsiniz. Bitkisel karışım cildinizin beslenmesini ve yumuşamasını sağlayacaktır.

Papatya ile masaj yağı yapımı malzemeler:


2 yemek kaşığı papatya yağı

2 yemek kaşığı portakal yağı

Hazırlanışı: Malzemelerin ikisini de bir kap içerisine ekleyerek karıştırın. Eğer masaj yapılan bölge için yeterli değil ise eşit miktarda malzemeleri arttırabilirsiniz. Hazırlanan masaj yağını cildinize masaj yapılarak sürüldükten sonra 30 dakika kadar bekletin. Gerekli süre kadar cildinizde beklettikten sonra duşa girerek cildinizi temizleyebilirsiniz. Masaj yağı cildinizin doğal bir şekilde nemlenmesini ve canlı bir yapıda olarak parlamasını sağlayacaktır.