1 Haftada Saç Nasıl Uzar

1 Haftada Saç Nasıl Uzar

Bir kadın için en önemli aksesuar her zaman araçlarıdır. Belki yeni kestirdiğin saçın her zaman seni mutlu etmeyebilir. Ya da hızla yaklaşan bir etkinlik için saçını uzatmak istiyorsun. Özellikle kestirmiş olduğun kâkülden çok pişman oldun. Sebeplerin ne olursa olsun, saçının uzamasını hızlandırmak için alabileceğin bazı pratik yöntemler var. Ilık yağlı saç derisi masajı gibi besleyici saç bakımları, saçını stresten uzak tutacak bir saç bakım rutini ve saç uzatmaya yardımcı olduğu bilinen (protein ve biotin gibi) besinlerin tüketilmesi. Saçının bir haftada uzayacağı miktar sınırlıdır ama saçına göstereceğin birazcık ekstra ilgi, kısa zamanda uzamasını maksimuma çıkaracaktır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Ilık Yağlı Saç Derisi Masajı

Ilık yağlı saç derisi masajında saç derisinin sağlığı arttırılır ve saçın uzaması desteklenir. Doğal yağlardan Hindistan Cevizi yağı, jojoba yağı, zeytinyağı gibi yağlar saç uzamasını destekler. Kaynamış suyun içine konulan bir kaptaki yağ karışımının biraz ısınmasını bekleyip dairesel hareketlerle saça masaj yapılabilir. 30 dakika bekletildikten sonra bir kaç kez şampuanla güzelce yıkanır. Haftada bir veya iki kere yapılacak saç maskesi saçın daha sağlıklı uzamasını sağlar. Doğal yollarla evde de yapılabilir, eczanelerden doğal içerikli bir ürün de alınabilir. Duş esnasında aç şampuanladıktan sonra saç maskesi yapılır ve 10 dakika bekletilir sonra da güzelce durulanır. Elma sirkesinin saçta biriken toz, kir ve yağın temizlenmesi için çok önemli bir seçimdir. Saç şampuanlandıktan sonra durulama suyunun içine katılan iki yemek kaşığı kadar elma sirkesi saçın daha güzel temizlenmesini ve daha parlak görünmesini sağlar.

Sıcakla Şekil Veren Aletlerden Uzak Dur


Isıyla şekil veren saç kurutma makineleri, saç düzleştiricileri ve maşalar saça zarar verir ve uzamasını engeller. Bu aletlerin kullanımı azaltılmalı veya öncesinde ısıdan koruyucu krem veya spreyler kullanılmalıdır. Su tüketiminin fazla olması, protein bakımından zengin gıdalarla beslenmek, ya da gıda takviyeler kullanmak saçı uzatmak için çok önemlidir. Alkol ve sigara kullanımı da saçın uzamasını olumsuz yönde etkiler. Daha sağlıklı oluşturabileceğimiz bir beslenme programı bize saç uzaması konusunda oldukça yardımcı olacaktır.