VAJİNAL OVÜL KULLANIMI NASILDIR?

VAJİNAL OVÜL KULLANIMI NASILDIR?

Mantar enfeksiyonuna karşı olarak tercih edebileceğiniz fitiller, kolay kullanımı ile mantar sorununa veda etmenize olanak sağlıyor. Kullanımı son derece basit olan bu ürünleri doktor tavsiyesi ile kullanmalısınız. Mantarın birçok türü olduğu ve her vakaya farklı tedavi yöntemleri uygulanabildiği için kendi kendinizi tedavi etmeye çalışmayın. Fitili vajinanıza doğru bir şekilde yerleştirmek için kalçanıza bir yastık koyabilirsiniz. En rahat biçimde işlemleri gerçekleştirmek adına yarar pozisyonda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vajinaya yerleştirdiğiniz fitil, vajina içinde eriyecektir. Daha sonra vücut kendiliğinden fitili dışarı atar. Fitil içeride çözündükten sonra iltihabı da çözer. Bu nedenle fitil kullandıktan sonra daha fazla akıntı olması normaldir.


Vajinal Ovül Ne Zaman Kullanılır?

Kadınlara özel olarak üretilen fitilleri elinizle yerleştirebilirsiniz. Fitili kullanmaya başlamadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Dilerseniz fitili ekipman yardımıyla da yerleştirebilirsiniz. Mantar hücrelerinin sebep olduğu bu problem, her kadının başına gelebilir. Önemli olan, sorunun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması için derhal doktorunuza görünmenizdir. Candida adı verilen mantar hücrelerinin anormal bir şekilde çoğalması ile meydana gelen bu problem, vajina florasının bozulması ile sonuçlanır. Hijyen kurallarına uyulmaması, gebelik, hamilelik ve sağlıksız beslenme gibi durumlar, mantar hücrelerinin çoğalmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuz vajinal ovül önerebilir.

Vajinal Ovül Nereden Alınır?


Fitil satın almak için doktorunuzun reçetesine bağlı olarak ilacınızı alabilirsiniz. Bitkisel veya kozmetik içerikli ürünler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Mantar hücrelerinin vajina bölgesinde kontrolsüz bir şekilde çoğalması sebebiyle ortaya çıkan problemlere tıbbın getirileri ile yanıt vermek ve eski sağlığınıza tekrar kavuşmak için doktor kontrolünü ihmal etmeyiniz. Bunun yanı sıra pamuklu iç çamaşırlar kullanarak, sıkı giysilerden ve stresten uzak durarak, sağlıklı beslenmeye özen göstererek vajinada mantar probleminden kurtulabilirsiniz.