Umre Nedir, Kimler Umreye Gider?

Umre Nedir, Kimler Umreye Gider?

Umre ziyaret demektir, Hac gibi yılın belli bir vaktinde değil yılın 12 ayı umre ziyareti yapılabilir, Umre ziyareti ile Hac mevsimi dışında da Kâbe ziyareti yapılabilir. Umre İslam dininde bazı mezheplerde sünnet bazılarında farz ibadet olarak görülür. Umre Müslümanlar için son derece faziletli ve sevap bir ibadettir. Umre bir sonraki umre ile aradaki günahların silinmesine vesile olur. Kur’an’da umrenin faziletleri, ayetlerle ve birçok kaynakta hadislerle ifade edilmektedir.

Umre Nasıl Yapılır?

Umrenin iki farzı vardır. Birincisi ihrama girmek ikincisi tavaf yapmaktır. Tavaf umrenin rüknü, ihram ise şartıdır. Say ve tıraş ise umrenin vacipleridir. İki rekât ihram namazı kılındıktan sonra telbiye getirilir ve sonra İki rekât tavaf namazının ardından umre sayı yapılır ve tıraş olup ihramdan çıkılır. Ramazanda yapılan umre Hac ibadetine denktir. Güvenilir, konforlu ve tüm vazifelerin yerine getirileceği bir umre ziyareti yapabilmek için profesyonel bir tur hizmeti almak gerekir. Umre ziyaretlerinde müşteriye özel çözüm sunan internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Umre Fiyatları

Umre ziyaretlerinde uçak bileti, otel rezervasyonları, araç kiralama, konfor, teknolojik hizmetler, yeme içme ve ulaşım başta olmak üzere her detayın önceden planlanması gerekir. Bunun içinde bu alanda tecrübeli, dürüst ve güvenilir tur çentesine ihtiyaç vardır. Hac ve umre fiyatları uygun ve güvenilir tur hizmetleri için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.