Merdiven Güvenlik Filesi Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Merdiven Güvenlik Filesi Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Kaza ve can kayıplarının en fazla yaşandığı alanlardan birisi de inşaat alanları ve merdiven boşluklarıdır. İnşaat alanlarında merdiven kenarları en son yapıldığı için işçiler hayati bakımdan büyük tehlike altındadır. Zaten inşaat alanlarında her türlü tehlike ve kazaya karşı önlem almak yasal sorumluluktur. İş güvenliği yasasında nerelerde nasıl tedbir ve güvenlik önlemi alınması gerektiği detaylı ve maddeler halinde belirtilmiştir. Günümüzde en pratik, en ekonomik ve iş yasasına göre kabul edilen güvenlik fileleri sıkça tercih edilmektedir. Özellikle henüz tamamlanmamış binalarda ve biten binaların merdiven boşluklarında uygulanan merdiven filesi sistemleri ile kazaların önüne geçilebiliyor.


Merdiven Güvenlik Filesi İstenilen Korumayı Sağlar Mı?

Merdiven güvenlik fileleri, bu alanlar için tasarlanıp, yüksek kalite ve mukavemete sahiptir. Bu yüzden beklentilerinizin üstünde koruma sağlar. Düşme esnasında durdurma özelliği ile kişilerin bir yere çarpması ve tabana kadar düşmesi olasılığı tamamı ile ortadan kalkar. Sağlam yapısı ile asla yırtılma yapmaz. Montajlamanın bu alanda tecrübeye sahip teknik elemanlar tarafından yapılması da son derece önemlidir. Dikey ve yatay olarak uygulanabilir. Merdivenlerin bazı yerlerinde dikey uygulama ihtiyacı varken bazı yerlerinde yatay uygulama ve montaj ihtiyacı olabiliyor. İnşaat alanları ve merdiven boşluklarında ihtiyacınız olan file çeşitlerimizi kuzeyfile.com.tr adresinden inceleyerek sipariş edebilirsiniz.

Müşteri Taleplerine Uygun File Üretimi


File üretimi mekânlarda duyulan ihtiyaç ve müşteri taleplerine göre yapılır. Ölçümlerin milimetrik olarak yapılması ve montajlamanın profesyonel yapılması gerekir. Bu tarz güvenlik önlemleri asla hata kabul etmez. Ölçüler alındıktan sonra, her türlü girinti ve çıkıntı hesap edilerek üretime başlanır. Kenarlar özel düğümleme teknikleri ile sabitlenir. Farklı kalınlık veya sıklıkta üretilmesi tamamı ile ortamdaki ihtiyaca bağlıdır.