Gece Çıkarken Kullanılacak Parfümler

Gece Çıkarken Kullanılacak Parfümler

Ten İle Uyumlu Olması

Her erkeğin düzenli kullandığı bazı parfümler vardır, ama her parfümü her ortamda kullanmamak gerekir. Bazı kokular iş ortamına hitap ederken, bazıları da gece eğlenceleri için ideal. İşte erkekler için en cezbedici gece parfümleri… Araştırmalara göre koku duyusu, uzun süreli hafızayı en güçlü etkileyen duyu. Ayrıca gece eğlencelerinde, ortamın karanlık ve gürültülü olması da diğer duyuları güçsüzleştirip koku almayı ön plana çıkarıyor. Yani gece sürülen parfümlerin bıraktığı etki, gündüz kullandığınıza göre çok daha fazla. Bunu düşünerek, kadınlar üzerinde en etkili beş parfümü sizler için derledik. İşte gece çıkarken kullanabileceğiniz parfümler…

Doğru Seçimi Yapmak

1. Davidoff Cool Water Deniz kokusuyla özdeşleşmiş Davidoff Cool Water, 1988’den bugüne en maskülen kokulardan biri olarak biliniyor. Üst notalarında nane, lavanta, rozmarin ve kişniş, orta notalarında sandal ağacı, portakal çiçeği, yasemin ve ıtır çiçeği, alt notalarında ise sedir ağacı, amber, tütün ve misk bulunan Davidoff Cool Water, son derece fresh ve keskin bir kokuya sahip, seksi bir parfüm.

2. Paco Rabanne 1 Million Tatlı baharatımsı bir kokuya sahip olan Paco Rabanne 1 Million, aynı zamanda lükse düşkün erkeklerin de gözdesi. Tam bir gece parfümü olduğunu düşündüğümüz Paco Rabanne 1 Million’ın üst notalarında greyfurt, kan portakalı ve nane, orta notalarında karışık baharat, gül ve baskın bir tarçın, alt notalarında ise öne çıkan bir deri, Hint paçulisi, ağaç esansları ve amber kokusu bulunmakta.

3. Armani Code Armani Code, ağır ve kalıcı kokusuyla ön plana çıkan, seksi ve keskin bir parfüm. Nispeten ağır olduğu için esmer ve yağlı tenli erkeklere hitap eden Armani Code’un üst notalarında bergamot ve limon, orta notalarında zeytin çiçeği, yıldız anason ve gayak ağacı (peygamber ağacı diye de bilinir), alt notalarında ise Hint baklası, deri ve tütün kokusu bulunmakta.

4. Kenzo Homme Son derece keskin ve unutulmaz bir kokuya sahip olan Kenzo Homme’un üst notalarında limon, adaçayı, maun ağacı ve bergamot, orta notalarında ardıç meyvesi, muskat, karanfil, yasemin, şeftali, inciçiçeği, kimyon, süsen kökü, gül ve çam ağacı, alt notalarında ise güve otu, sandal ağacı, meşe ağacı, misk, amber, Kanada balsamı, sedir ağacı ve ladin kokuları bulunmakta.

5. Carolina Herrera 212 Sexy Men Adı üzerinde Carolina Herrera 212 Sexy Men, seksapeline güvenen ve kadınları baştan çıkarmayı hedefleyen erkekler için kusursuz bir parfüm. Üst notalarında kink adı verilen mandalina, yaprak ve bergamot, orta notalarında kakule, biber ve karışık çiçek, alt notalarında ise gayak ağacı, sandal ağacı, amber, vanilya ve misk kokuları bulunan Carolina Herrera 212 Sexy Men, keskin ve baharatlı kokusuyla esmer tenli erkeklerin tercih etmesi gereken bir parfüm.