DAİKİN FANCOİL FİYATLARI NE KADAR?

DAİKİN FANCOİL FİYATLARI NE KADAR?

Ortamların iklimlendirilmesi için tercih edilen fancoiller oldukça işlevsel ürünlerdir. Hem ısıtma hem de soğutma için kullanılabilen bu ürünler esasında su temeline dayanan bir sistem olarak işlev görür. Sıcak ve soğuk suyun içinde bulunduğu falan fancoiller, suyun çeşitli borular vasıtasıyla ortamlarda istediğiniz ısı değerine sahip olmasını sağlar. Sıcak sular, sıcak su kazanında, soğuk sular ise su soğutma alanında oluşturulur. Temel olarak suyun sıcaklığı ve soğukluğu sayesinde ortamın iklimlendirilmesi sağlanır. Geçiş yüzeyi olarak fancoil cihazlarının olmazsa olmazları arasında bulunan serpantin araçları ile sıcağın veya soğuğun eşit bir şekilde dağılması sağlanır. Suların sirküle edilmesine olanak sağlayan bu araç, dolaşım pompalarından yardım alır.


Daikin Fancoil Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kullanılacak cihazın malzeme işçilik, kalitesi, modeli ve enerji sınıfı gibi birçok farklı faktör Daikin fancoil fiyatları değişmesine sebep olabilir. Bunun yanı sıra ürünün kullanılacağı alanın metrekaresi de oldukça önemlidir. Küçük alanlardaki fan fancoiller ile çok büyük alanlardaki fancoiller arasında içerik fark olacağı için fiyat farkı da oluşur. Toplama borusu ve dağıtma borusu gibi birbirinden çeşitli borular vasıtasıyla ısının istediğiniz yere dolaşmasına olanak sağlayan fancoiller okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri ve camiler gibi devasa alanlarda kullanılabilir.

Daikin Fancoil Fiyatları ve Modelleri


İki boru ve dört borulu gibi farklı seçeneklere sahip olan fancoillerden bazıları bir yandan ısı verirken bir yandan soğutabilir. Örneğin; bin hanelik bir sitede oturuyorsunuz diyelim ve mevsim geçişindesiniz. Mevsim geçişlerinde hane sakinlerinden bir tanesi serinlemek isteyebilir bir diğeri ise ısınmak isteyebilir. Her iki hanenin ihtiyacı da tek bir fancoil üzerinden sağlanabilir.