Ankara’da Ek İş İmkanları

Ankara’da Ek İş İmkanları

Türkiye’nin büyük illerinden birisi olan Ankara’da ek iş çok sıklıkla tercih edilmektedir. Bir memur şehri olan Ankara’da ek iş yapmak isteyenlerin sayısı fazla olduğu gibi aynı zamanda iş vermeye hazır olan iş yeri de oldukça fazlaca bulunmaktadır. Ankara’da ek iş yapmak isteyenlerin adresi sadece dışarısı değil aynı zamanda evlerde olabilir. Bugün birçok kişi evinde çalışarak kolayca para kazanabilirken birçok kişi de aynı zamanda dışarıda çalışabiliyor. Geceleri taksiye çıkmak, restoranlarda çalışmak veya hafta sonları satış yapmak… Bunların hepsi bir yana evinizde çalışarak da para kazanabilir ve geçiminizi sağlayabilirsiniz. Özellikle evlere alınan güzel işler hem güzel para bırakmakta hem de geçim sıkıntısını gidermektedir.

EVDE KESELEME İŞLERİ: Evlerinde oturmuş vakit harcayanlar sadece boş vakit öldürmemelidirler. Evlerine verilmiş olan basit işlerden olan evde keseleme işi sayesinde güzel paralar kazanabilirler. Örnek verecek olursak lavanta keseleme işi bulunmaktadır. Hazırlanan kese başına 5 – 15 kuruş arasında ödeme yapan firmalar toplamda güzel paralar ödemektedirler. Özellikle düğün mevsimlerinde hareketlenen bu sektör aylık ortalama 1000 – 1500 TL gibi iyi bir para bırakabilir.

EVDE PAKETLEME İŞİ: Evde paketleme işine girmek isteyenler ise basit işleri tercih edebilirler. Özellikle sabun paketleme, kına paketleme ya da herhangi bir ürünü paketleme gibi basit işler güzel para kazandıracağı gibi güzel de kar bırakmaktadır. Zaten sizler sadece size verilen malzemeler ile iş yapacaksınız. Bu nedenle de herhangi bir para harcamayacak ya da herhangi bir masrafta bulunmayacaksınız.

EVDE YEMEK İŞİ: Yine Ankara’da ek iş yapmak isteyenlerin ve özellikle de bayanların çok sıklıkla tercih etmekte olduğu bir iş olan evde yemek işi masraflar çıkıldığı zaman ortalama 1500 – 1750 TL civarlarında güzel bir para bırakmaktadır. Bu sebepten dolayı bu işi yapmak isteyenler evlerinde her gün yaptıkları yemeklerin yanına sadece biraz daha yemek yaparak para kazanabilirler.