Otel Halısı Özellikleri ve Fiyatları

Otel Halısı Özellikleri ve Fiyatları

Otel halısı, genel olarak estetik ve işlevsel bakımdan otellerin iç dizaynını pekiştirici özelliğe sahip bir zemin kaplamadır. Otel içerisinde; resepsiyon, lobi, odalar ve otelin özel bölümlerinde kullanılmaktadır. Otelde bütünsel bir estetik görünüm ve dekorasyon oluşturan otel halısı, iç mimari açısından öneme sahiptir. Otel halısı seçimi yapılırken mutlaka otelin yapısı, dizaynı göz önünde bulundurulmalı; iç mekanda kullanılan renkler ile uyumlu olacak şekilde yapılmalıdır. Uyum içerisinde seçilen otel halısı şık ve gösterişli bir görüntü ortaya koyar. Döşeme yapılmadan önce ilk olarak zemin kaplaması yapılacak alanın boyutları tespit edilir. Duvardan duvara otel halısının en önemli özelliği hiçbir boşluk bırakmadan bütün zemini kaplamasıdır. Kaliteli ve dayanıklı otel halısı modellerini deneyimlemek istiyorsanız internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar, kendi sektöründe ulusal ve uluslararası adını duyurmuş bir firmadır. Renk ve desen bakımından geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kir ve toz tutmaz; dayanıklı bir yapıya sahip otel halısı temin etmek istiyorsanız online firmaların web adresi üzerinde bulunan iletişim bilgileri aracılığıyla otel halısı ve fiyatları hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

Otel Halısı Özellikleri Nelerdir?

  • Otel içerisinde genel bir estetik renk ve desen bütünlüğü sağlayarak, iç dekorasyonu tamamlayan önemli bir parçadır.
  • Otelde konaklayan misafirler için konfor alanı oluşturmaktadır. Misafirler kendi odaları içerisinde çıplak ayakla ya da terlikle dolaşabilirler.
  • İç mekan içerisinde meydana gelen ses yankısının önüne geçer, ses yalıtımı sağlar.

Otel Halısı Fiyatları

Otel halısı fiyatlarının belirli bir aralığı yoktur. Otel halısı fiyatlarını etkileyen başlıca unsurlar;

  • Kullanılan iplik ağırlığı
  • Kullanılan taban bezi
  • Uygulanacak alanın boyutu

Otelde hangi alanlara uygulanacağı vb. faktörler kesin bir bilgi verilmesinin önüne geçmektedir. Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.